90-006 Łódz, ul.Piotrkowska 120
(+48) 42 207 32 32
REZERWUJ
O nas

Zapraszamy do Good Time - Łódzkiego Historycznego Kompleksu Apartamentowego, w którego skład wchodzą trzy siostrzane obiekty apartamentowe: Good Time Aparthotel, Good Time Residence i Loft Piotrkowska by Good Time. Znajdują się w tej samej, wyjątkowej lokalizacji, w jednej z charakterystycznych dla Łodzi kamienic, z dziedzińcem wewnętrznym, przy słynnej i historycznej ul. Piotrkowskiej, pod numerem 120. Przenieśmy się wspólnie w dobre czasy, kiedy w XIX wieku, w okresie "Łodzi rzemieślniczej" dynamicznie rozwijała się zabudowa przy najdłuższej polskiej ulicy - Piotrkowskiej w Łodzi - na prostokątnych parcelach powstawały typowe łódzkie "studnie" czyli posesje gdzie wewnętrzny dziedziniec jest okolony budynkami, a wjazd na dziedziniec możliwy jest przez bramę przekutą przez kamienicę frontową. W zwyczaju było, że kamienicę frontową budowano z myślą o oddaniu w zamieszkanie przez bogatego właściciela posesji, fabrykanta, przedstawiciela elit, a więc bogato zdobiono i dekorowano witrażami, giętymi poręczami na klatkach schodowych, zdobnymi klamkami, marmurowymi schodami. Budynki wewnątrz dziedzińca przeznaczone były zazwyczaj dla robotników, najemców, drobnych rzemieślników, uczniów na stancjach, a więc budynki te były skromne, z odkrytą cegłą, z drewnianymi, wąskimi schodami, często pochodziły jeszcze sprzed okresu "Łodzi rzemieślniczej". Taką historię miasta znajdą Państwo w naszych obiektach. Wszystkie obiekty naszego kompleksu obsługiwane są przez jedną Recepcję czynną przez całą dobę, posiadają wspólne, klimatyczne lobby z wygodnymi sofami i kuszącym zapachem świeżo mielonej kawy, którą częstujemy naszych Gości non stop.  Każdy z obiektów pokazuje inną część historii miasta, ale każdy nierozerwalnie łączy się z dobrymi dla Łodzi czasami - rozwojem miasta na przełomie XIX i XX wieku.

Good Time Aparthotel - to studia i apartamenty w klimacie robotniczej kamienicy łódzkiej, ulokowane we wnętrzach z czerwonej cegły, zachowanych z dobrych czasów XIX wiecznej Łodzi, kiedy to w miejscu tym istniały mieszkania robotnicze i warsztaty rękodzielnicze. Swoją architekturą (między innymi odkrytą, surową cegłą i drewnianymi, oryginalnie zachowanymi schodami) oraz wystrojem wnętrz, a także detalami (ciężkimi, mosiężnymi kluczami, zabytkową rozdzielnią telefoniczną, starymi lampami, zegarami "z kukułką" i innymi)  obiekt przedstawia dawne dzieje Łodzi. Podobno nad dobrym klimatem naszych wnętrz czuwa duch Starego Klucznika, jednak nikt go jeszcze nie widział. Wnętrza nasze przekrojowo pokazują jak kształtowała się struktura i architektura Łodzi, powstające w niej budynki (fabryki, pałace, domy robotnicze, ulice i parki), rozwijający się przemysł, łódzkie warstwy społeczne. Mimo surowości minionych czasów, studia i apartamenty są zaaranżowane przytulnie, a ich wyposażenie zapewnia wszystko co niezbędne i daje odczuć wysoki komfort pobytu.

Good Time Residence – to studia i apartamenty w klimacie łódzkich pałaców, willi i rezydencji. Część z nich posiada piękny widok z góry na ulicę Piotrkowską. Łódź jest jednym z nielicznych miast europejskich, gdzie w samym tylko centrum znajduje się aż 4000 kamienic, z czego duża część jest bogato zdobiona i oficjalnie nazwana pałacami, rezydencjami i willami. Takie kulturowe dziedzictwo zdecydowanie zasługuje na uwagę. Pragniemy przybliżyć je naszym Gościom wprowadzając do wystroju wnętrz symbole i detale Łodzi pałacowej, nawiązać do łódzkiego splendoru i luksusu, a jednocześnie odtworzyć ciepły i kameralny klimat kamienicy, w którym Goście będą czuć się jak w domu. W studiach i apartamentach mogą Państwo odpocząć przy kawie na pałacowych wypoczynkach w stylu "Ludwik", patrząc na pięknie zdobione frontony kamienic. W każdym studio i apartamencie znajdą Państwo "na własność" jedną ze słynnych łódzkich kamienic.

Loft Piotrkowska by Good Time – kameralne studia w stylu vintage. To najnowsza część Łódzkiego Historycznego Kompleksu Apartamentowego. Studia zachowane w stylu vintage, mieszczą się na poddaszu naszej kamienicy.
Klimat tworzą tu tapety na ścianach, wykonane z oryginalnych gazet łódzkich, wydobytych z Archiwów XIX/XX wieku: Goniec Łódzki 1898-1906, Dziennik Łódzki 1884-1892, Kurier Łódzki 1906-1911, a także grafiki ukazujące dawne łódzkie anonse o niespotykanych już dzisiaj treściach z działów: "Kronika łódzka", "Goniec handlowy", "Z Sądu", "Telegramy" i inne. Zachęcamy do "zaczytania" się w Łodzi z dawnych lat.
Połączenie nowoczesności z XIX-wieczną architekturą przemysłową ukazane jest w surowych detalach i modernistycznej adaptacji strychu zapewniającej wysoki komfort pobytu.
Przytulna atmosfera pozwala nie tylko na prawdziwy relaks w sercu tętniącej życiem Łodzi, ale także na inspirujące warunki do pracy.

W ogólnodostępnej części budynku, Restauracji i Lobby, funkcjonuje galeria sztuki ze zmienną ekspozycją. Prezentowane w niej prace z zakresu fotografii i malarstwa zawsze nawiązują do Łodzi, zachodzących w niej zmian, wydarzeń historycznych i sztuki. Galeria dostępna jest dla szerokiego grona odwiedzających 24h. Każda wystawa poprzedzona jest wernisażem, który jest pretekstem i dobrym czasem do spotkań, rozmów, wymiany serdeczności i obcowania ze sztuką - we wnętrzach Good Time - Łódzkiego Historycznego Kompleksu Apartamentowego. Zapraszamy do obejrzenia naszego Archiwum Wydarzeń.

Zapraszamy w gościnę do Good Time - Łódzkiego Historycznego Kompleksu Apartamentowego


Właściciele i Zespół