POZNAJ HISTORIĘ

Aparthotelu Good Time

Zapraszamy do Aparthotelu Good Time w którego skład wchodzą trzy siostrzane obiekty apartamentowe przy Piotrkowskiej 120: Good Time Aparthotel, Good Time Residence i Good Time Loft oraz Apartamenty przy Piotrkowskiej 82. Znajdują się w wyjątkowej lokalizacji, charakterystycznych dla Łodzi kamienic, z dziedzińcem wewnętrznym, przy słynnej i historycznej ul. Piotrkowskiej. Przenieśmy się wspólnie w dobre czasy, kiedy w XIX wieku, w okresie „Łodzi rzemieślniczej” dynamicznie rozwijała się zabudowa przy najdłuższej polskiej ulicy – Piotrkowskiej w Łodzi – na prostokątnych parcelach powstawały typowe łódzkie „studnie” czyli posesje gdzie wewnętrzny dziedziniec jest okolony budynkami, a wjazd możliwy jest przez bramę przekłutą przez kamienicę frontową.

W zwyczaju było, że kamienicę frontową budowano z myślą o oddaniu w zamieszkanie przez bogatego właściciela posesji, fabrykanta, przedstawiciela elit, a więc bogato zdobiono i dekorowano witrażami, giętymi poręczami na klatkach schodowych, zdobnymi klamkami, marmurowymi schodami. Budynki wewnątrz dziedzińca przeznaczone były zazwyczaj dla robotników, najemców, drobnych rzemieślników, uczniów na stancjach, a więc budynki te były skromne, z odkrytą cegłą, z drewnianymi, wąskimi schodami, często pochodziły jeszcze sprzed okresu „Łodzi rzemieślniczej”. Taką historię miasta znajdą Państwo w naszym Aparthotelu. Wszystkie obiekty naszego kompleksu obsługiwane są przez jedną Recepcję czynną przez całą dobę, posiadają wspólne, klimatyczne lobby z wygodnymi sofami i kuszącym zapachem świeżo mielonej kawy, którą częstujemy naszych Gości non stop. Każdy z obiektów pokazuje inną część historii miasta, ale każdy nierozerwalnie łączy się z dobrymi dla Łodzi czasami – rozwojem miasta na przełomie XIX i XX wieku.

studia i apartamenty w klimacie robotniczej kamienicy łódzkiej

Good Time Aparthotel

Ulokowane we wnętrzach z czerwonej cegły, zachowanych z dobrych czasów XIX wiecznej Łodzi, kiedy to w miejscu tym istniały mieszkania robotnicze i warsztaty rękodzielnicze. Swoją architekturą (między innymi odkrytą, surową cegłą i drewnianymi, oryginalnie zachowanymi schodami) oraz wystrojem wnętrz, a także detalami (ciężkimi, mosiężnymi kluczami, zabytkową rozdzielnią telefoniczną, starymi lampami, zegarami „z kukułką” i innymi) obiekt przedstawia dawne dzieje Łodzi. Podobno nad dobrym klimatem naszych wnętrz czuwa duch Starego Klucznika, jednak nikt go jeszcze nie widział. Wnętrza przekrojowo pokazują jak kształtowała się struktura i architektura Łodzi, powstające w niej budynki (fabryki, pałace, domy robotnicze, ulice i parki), rozwijający się przemysł, łódzkie warstwy społeczne. Mimo surowości minionych czasów, studia i apartamenty są zaaranżowane przytulnie, a ich wyposażenie zapewnia wszystko co niezbędne i daje odczuć wysoki komfort pobytu.

studia i apartamenty w klimacie łódzkich pałaców, willi i rezydencji

Good Time Residence

Część z nich posiada piękny widok na ulicę Piotrkowską. Łódź jest jednym z nielicznych miast europejskich, gdzie w samym tylko centrum znajduje się aż 4000 kamienic, z czego duża część jest bogato zdobiona i oficjalnie nazwana pałacami, rezydencjami i willami. Takie kulturowe dziedzictwo zdecydowanie zasługuje na uwagę. Pragniemy przybliżyć je naszym Gościom wprowadzając do wystroju wnętrz symbole i detale Łodzi pałacowej, nawiązać do łódzkiego splendoru i luksusu, a jednocześnie odtworzyć ciepły i kameralny klimat kamienicy, w którym Goście będą czuć się jak w domu. W studiach i apartamentach mogą Państwo odpocząć przy kawie na pałacowych wypoczynkach w stylu „Ludwik”, patrząc na pięknie zdobione frontony kamienic.

kameralne studia w stylu vintage

Good Time Loft

Studia zachowane w stylu vintage, mieszczą się na poddaszu naszej kamienicy. Klimat tworzą tu tapety na ścianach, wykonane z oryginalnych gazet łódzkich, wydobytych z archiwów XIX/XX wieku: Goniec Łódzki 1898-1906, Dziennik Łódzki 1884-1892, Kurier Łódzki 1906-1911, a także grafiki ukazujące dawne łódzkie anonse o niespotykanych już dzisiaj treściach z działów: „Kronika łódzka”, „Goniec handlowy”, „Z Sądu”, „Telegramy” i inne. Zachęcamy do „zaczytania” się w Łodzi z dawnych lat.
Połączenie nowoczesności z XIX-wieczną architekturą przemysłową ukazane jest w surowych detalach i modernistycznej adaptacji strychu zapewniającej wysoki komfort pobytu. Przytulna atmosfera pozwala nie tylko na prawdziwy relaks w sercu tętniącej życiem Łodzi, ale także na inspirujące warunki do pracy.

PIĘKNE

Good Time Piotrkowska 82

Zapraszamy do wypoczynku w samym sercu Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 82. Safari, Pop Art i Ard Deco to nasze najnowsze apartamenty ulokowane na trzecim piętrze zabytkowej XIX wiecznej kamienicy. Wystrój wnętrz stanowią oryginalne tapety oraz nietuzinkowe dodatki. Wyposażenie pokoi jest bardzo eleganckie i komfortowe.